Radionice za Dan Grada Čakovca
Naziv projekta:
SkillsUp 5 (2023-1-HR01-KA121-VET-
Financiranje projekta:
EU u cijelosti
Program:
Erasmus+ KA1
Nacionalna agencija:
AMPEU
Nositelj projekta:
Srednja škola Čakovec (broj akreditacije 2020-1-HR01-KA120-VET-094683
Trajanje projekta:
1.6.2023. do 31.8.2024.
Koordinator projekta: Mladen Tota
Sadržaj aktivnosti:
Projekt je namijenjen mobilnosti učenika i osoblja u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Uključeni su učenici smjera medicinska sestra/tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar i pomoćni njegovatelj. Učenici će sudjelovati na kratkoročnim i dugoročnim ErasmusPRO mobilnostima, a nastavnici u job shadowing aktivnostima. Jedan od prioriteta projekta je uključivanje što većeg broja učenika s manje mogućnosti.
Vrijednost projekta:
89 011,00 EUR
Kontakt: mladen.tota@gmail.com
Facebook stranica projekta: https://www.facebook.com/
Instagram: https://www.instagram.com/
Osmjesi naših djevojaka govore o zadovoljstvu praksom i stečenim vještinama. Pomoćni njegovatelji marljivo odrađuju praksu iz domaćinstva i dokazuju mogućnosti učenika s manje mogućnosti dok se fizioterapeuti upoznaju s organizacijom wellnessa u vrhunskom hotelu kao i aquaaerobikom te upotrebom aparata za fizikalnu terapiju.
Nakon duuuugih pregovora uspjeli smo dogovoriti suradnju s privatnom klinikom u . Zbog zaštite privatnosti, dozvolili su nam samo nekoliko fotki. Pogledajte kako izgleda vrhunska ortopedska i neurološka klinika u kojoj naši učenici imaju prilike vidjeti i isprobati uređaje kakvih nema nigdje u Hrvatskoj! G-EO revolution sprava za stimulaciju hoda, posturoped balansna podloga, sestrinska soba, soba i apartman za pacijente, ergoterapija...
Da se naši nastavnici marljivo pripremaju za novu školsku godinu dokazuju i ove fotografije! Zahvaljujući projektima SkillsUp 4 i SkillsUp 5 koji su sufinancirani sredstvima #europskaunija iz programa Erasmus+ , proteklog četvrtka i petka u našoj su školi kao stručnjaci (invited experts) boravile Urška Blazinšek i Lara Hrvatin, magistre sestrinstva iz Slovenije. 15-ak naših nastavnika struke, u dvije grupe, prisustvovalo je zanimljivim, dvodnevnim radionicama i predavanjima na kojima su se upoznali s metodama motivacije učenika za nastavu, naučili su kako izgleda metodička priprema nastavnika za satove "Opće njege" i "Mentalno zdravlje" te se upoznali s udžbenicima koji se koriste u slovenskim školama, saznali su nešto o projektima koji se provode u Sloveniji i uspostavili kontakte za potencijalnu suradnju, saznali su što je otvoreni kurikul i kako on izgleda te dobili osnovne smjernice za njegovu izradu, naučili su o novim metodama dezinfekcije ruku, isprobali nove aparate, naučili i isprobali osnove masaže ruku i pedikure za medicinske tehničare u Sloveniji i vidjeli radove i modele koje su izradili sami učenici. U neformalnom druženju izmjenili su iskustva te puni elana jedva čekaju da nova znanja i vještine primijene u svojoj nastavi.
Rezultati se nalaze u prilogu.
U prilogu se nalazi tekst natječaja te prijavni obrasci.