Inkluzija
Autor: Almir Škvorc, 27. 2. 2022.

Inkluzija ♥️ ili uključivanje učenika s manje mogućnosti jedan je od prioriteta Erasmus+ 🇪🇺 programa, ali i našeg projekta. 3K cure (Ksenija, Karolina, Katja) koje se obrazuju za zanimanje pomoćni njegovatelj marljivo 💪 već drugi tjedan odrađuju praksu iz domaćinstva. Mobilnost im omogućuje uključivanje u svakodnevne radne procese, a djevojke su pokazale da mogu pod nadzorom mentora odlično odraditi sve zadatke! Slobodni vikend iskoristile su za posjet znamenitostima Velenja i opuštanje na bazenima.
Uz njih, na ovoj mobilnosti sudjeluju još dvije učenice s manje mogućnosti smjera fizioterapeutski i medicinski tehničar kojima smo putem ovog projekta i programa Erasmus+ omogućili sudjelovanje i stjecanje važnog životnog i profesionalnog iskustva.
Zahvaljujući aktivnom uključivanju učenika s manje mogućnosti i naš koordinator, prof. Tota, s ponosom ističe da mu je titula ambasadora inkluzije koju je zavrijedio zajedno s još 15-ak ljudi u Hrvatskoj jedan od najdražih uspjeha u poslu!