DEVETI KONGRES HRVATSKE UDRUGE MEDICINSKIH SESTARA
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 23. 6. 2021.

Od 17. do 20. lipnja 2021. u Opatiji je održan 9. Kongres Hrvatske udruge medicinskih sestara s međunarodnim sudjelovanjem pod nazivom Sestrinstvo bez granica.

U sklopu RCK projekta na Kongresu je sudjelovalo i stručno se usavršavalo osam nastavnika zdravstvene njege iz  Medicinske škole Varaždin, Srednje škole Pregrada i Srednje škole Čakovec koju su predstavljali naši nastavnici Dunja Brljak-Gašparić i Mirko Gašparić. Plenarni predavači i drugi sudionici kongresa, stručnjaci iz područja sestrinstva i medicine, na Kongresu su predstavili nove  spoznaje iz zdravstvene njege i podučavanja u zdravstvenoj njezi.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.