U Medicinskoj školi Varaždin održani Dani strukovnih zanimanja u RCK-u
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 9. 6. 2021.

U okviru projekta Uspostava Regionalnoga centra kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija od 10. do 14. svibnja u Medicinskoj školi Varaždin, nositelju projekta, održan je prvi Sajam Dani strukovnih zanimanja u Regionalnom centru kompetentnosti.

Cilj je sajma bio povezivanje učenika, roditelja, nastavnika i vanjskih stručnjaka iz različitih područja zdravstva koji su održali niz vrlo zanimljivih predavanja. U radionici za članove projektne aktivnosti Biblioterapija dr. Puljak demonstrirala je način primjene knjige u biblioterapijske svrhe. Magistra farmacije Ana Soldo, predsjednica Hrvatske ljekarničke komore, govorila je o ulozi ljekarničkoga tima u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, a Emil Jurič, dentalni tehničar i prvostupnik ekonomije, održao je predavanje o Dentalnoj tehnologiji od jučer do sutra.

Međunarodni dan sestrinstva i treći dan Sajma bio je posvećen pandemiji izazvanoj bolešću COVID-19, o čemu je govorila Željka Gajski,  glavna sestra službe za interne bolesti i vanjska suradnica Medicinske škole Varaždin.

Četvrti dan predavanje o križobolji, jednoj od najraširenijih bolesti današnjice, održao je fizioterapeut Tomislav Vrbnjak, poznat po dugogodišnjoj karijeri u AC Milanu te Talijanskoj i Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji, dok je posljednji, peti dan Sajma o temi Zdravstveno-laboratorijski djelatnici govorio Matija Vrbanec, magistar medicinsko-laboratorijske dijagnostike, zaposlen u Zavodu za javno zdravstvo.

Danima stukovnih zanimanja prisustvovali su i stručni nastavnici iz područja zdravstva Srednje škole Čakovec Nikolina Zaplatić-Degač, Ivana Juranko, Željka Ivanušić, Valentina Fabić, Brigita Prstec, Vanesa Čuka, Jasmina Balent, Andreja Žbulj, pedagoginja Leona Posavec i ravnateljica Gordana Ramušćak.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.