ZAVRŠIO TREĆI TURNUS STRUČNOG USAVRŠAVANJA IZ PODRUČJA ENTEROSTOMALNE TERAPIJE
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 21. 5. 2021.

U Kliničkom bolničkom centru Rijeka, na Zavodu za digestivnu kirurgiju, Zavodu za podvodnu i hiperbaričnu medicinu, Klinici za ginekologiju i porodništvo, Ustanovi za palijativnu zdravstvenu skrb – Hospicij te Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci održan je treći turnus stručnoga usavršavanje iz područja enterostomalne terapije.

Stručno usavršavanje, provedeno od 10. do 14. svibnja 2021., obuhvatilo je stjecanje kliničkoga iskustva i kliničkih vještina na područja zbrinjavanja kirurških i kroničnih rana, dijetetike i nutritivne potpore pacijenata oboljelih od malignih bolesti te područje liječenja i zdravstvene njege pacijenata s inkontinencijom. Kliničku nastavu održali su stručnjaci  sestrinstva, fizioterapije, podvodne i hiperbarične medicine te kirurgije, a sudjelovali su nastavnici Medicinske škole Varaždin, Srednje škole Čakovec i Srednje škole Pregrada. Iz Srednje škole Čakovec stručno su se usavršavali nastavnici Dunja Brljak Gašparić i Mirko Gašparić. Svi su nastavnici uspješno položili prvih šest ispita stručnoga usavršavanja na Fakultetu zdravstvenih studija u Rijeci. Bravo!

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.