MATEMATIKA IZVAN MATEMATIKE
Autor: Marina Trstenjak Petran, 15. 3. 2024.

Prijatelji u znanosti nastavljaju s popularizacijom znanosti, a ovaj put, u Mjesecu matematike, red je došao i na omiljeni školski predmet većine SŠČ-ovaca. Vjerujemo da će ga neki nakon prošloga petka, kada nam je vanjski suradnik varaždinskoga Fakulteta organizacije i informatike Dušan Munđar, univ. spec. actuar. math. održao predavanje Matematika izvan matematike, zavoljeti još i više.

Naime, naš je gost o matematici govorio vrlo zanimljivim primjerima sportske prognoze, demografije i investiranja, a pokazao nam je i kako prognozirati, a ne izgubiti novac. Odgovor je vrlo jednostavan: Klađenje se nikako ne isplati! 😉 Predavanje je organizirala profesorica Lana Kovačić Švenda, a bilo je toliko zanimljivo da je dvadesetak SŠČ-ovaca ostalo i duže od planiranoga te imalo mnogo pitanja. A mi bismo na pitanje Kako zavoljeti matematiku? odgovorili Upravo tako kao što se radi u našoj školi!

Priloženi dokumenti:
431555373_939697758156253_8715589810359909587_n.jpg (533.65 KB)