eTwinning projekt "Svi su dani GLOB(E)alni"
Autor: Kristina Trstenjak Šifkovič, 19. 9. 2023.

Učenici naše škole i nastavnici Denis Horvat i Kristina Trstenjak Šifkovič uključili su se u eTwinning projekt "Svi su dani GLOB(E)alni čiji je cilj povezivanje GLOBE škola i razvijanje ekološke svijesti.

Cilj projekta "Svi su dani GLOB(E)alni dani" je povezivanja GLOBE škola iz Krapinsko-zagorske, Varaždinske i Međimurske županije. Tijekom trajanja projekta učitelji i učenici će sudjelovati u različitim aktivnostima kojima će obilježiti važne međunarodne dane vezane uz zaštitu prirode i okoliša na različite načine.

Jedna od tih aktivnosti je i obilježavanje  Međunarodnog dana očuvanja ozonoskog omotača pa su tako učenici 3.e razreda pod vodstvom nastavnika Denisom Horvatom sudjelovali u radionici o ozonu. Materijale za radionicu pripremili su učenici II. osnovne škole Čakovec.