Women in Space- eTwinning projekt
Autor: Marina Trstenjak Petran, 25. 4. 2022.

Obilježavanje Međunarodnog dana žena i djevojaka u znanosti

Svoj su doprinos Međunarodnom danu žena u znanosti koji se obilježava 11. veljače dale i naše SŠČ-ovke. Profesorica Marina Petran Trstenjak sa svojim se učenicama nizom aktivnosti uključila u eTwinning projekt Women in Space. Djevojke su izrađivale čestitke (koje možete razgledati u učionici matematike/fizike) te ih razmijenile sa školama partnerima iz Hrvatske, Italije, Turske i Srbije. Usto, izradile su i digitalne plakate o poznatim znanstvenicama koje su prezentirale glumeći svoje znanstvene uzore. Njihovi radovi nalaze se u digitalnoj njizi na sljedećoj poveznici:

Vjerujemo da će naše djevojke stemovskoga duha svojom ljubavlju prema znanosti, ali i odabirom karijere nakon škole pokazati da prirodne i tehničke znanosti nisu rezervirane samo za muškarce! 💪💪💪

Otvorenjem izložbe učeničkih radova Znanstvenice i znanstvenici koji su promijenili svijet obilježili smo Dan broja pi (14. 3.) i zakoračili u Mjesec matematike. Portreti i plakati inspirirani velikanima koji su mijenjali znanost i svijet, uljepšali su naš školski hol i podsjetili da su matematički i umjetnički duh oduvijek povezani, pa tako i u kreativnim rukama SŠČ-ovaca. Ovu su zanimljivu izložbu pripremile profesorice Lana Kovačić Švenda, Marina Petran Trstenjak i Maja Žvorc. Bravo! Jako, jako lijepo!