Women in Space- eTwinning projekt
Autor: Marina Trstenjak Petran, 1. 10. 2021.

Obilježavanje Svjetskog tjedna svemira

Povodom obilježavanja Svjetskog tjedna svemira u 4. a razredu opće gimnazije Srednje škole Čakovec organizirali smo pub kviz znanja o svemiru koji su izradili sami učenici. Kviz smo započeli isječcima iz glazbenih spotova koji su povezani sa svemirom, poput pjesme „Space Oddity” Davida Bowieja. Učenici su se tako dobro zagrijali za nastavak kviza u kojem su morali pokazati svoje znanje o svemiru i aktualnostima vezanima uz njega. Kviz je bio podijeljen u šest kategorija: glazbenih pet, točno-netočno, razno o svemiru, filmskih pet, žene u svemiru te prepoznavanje državnih zastava. Učenici su se dobro zabavili, naučili nešto novo, a na kraju pobjednici kviza bili su "Mali zeleni".
Učenica 3.b. razreda napisala je zanimljiv članak “Hej, nebo! Skini kapu! Na putu sam k tebi!” u kojem se osvrnula na život i rad poznatih žena koje su se kroz povijest našle u svemiru.
Organizirali smo vrlo zanimljiva i poučna predavanja vezana uz Svemir na kojima su sudjelovali zainteresirani učenici. Učenici su izrađivali radove na temu Svemira.

Priloženi dokumenti:
Svjetski_tjedan_svemira.png (3.15 MB)