eTwinning projekt „Women in Science- The comic book“
Autor: Kristina Trstenjak Šifkovič, 10. 3. 2022.

Aktivnosti u sklopu projekta „Women in Science- The comic book“.

Učenice Lucija Mesarić, Karla Hren, Leona Kovač, Megi Mezga Antolović,  Li Kavran, Ida Trstenjak i Melani Mesarek  sudjelovale su u eTwinning projektu „Women in Science- The comic book“.

Projekt  „Women in Science- The comic book“ je inspiriran stripom "Brazen - Rebel ladies who rocked the world" autorice Pénélope Bagieua, a osmislile su ga nastavnice Kristina Trstenjak Šifkovič te Marianne Maugard iz srednje škole Nouveau Lycee de Boulogne, Francuska. Cilj  projekta je stvoriti internacionalni strip o poznatim znanstvenicima te omogućiti učenicima suradnju i komunikaciju s učenicima iz cijele Europe. U projekt se uključilo 20 nastavnika i 210 učenika iz 10 europskih zemalja.

U sklopu projekta naše učenice sudjelovale su u video razgovoru s učenicima iz IISS "E. Majorana" di Martina Franca iz Italije. Učenici su razgovarali  o poznatim znanstvenicama, a ujedno i prezentirali stripove koje su izradili.