EPAS - škola ambasador EU parlamenta

Koordinator projekta: Mladen Tota

1. #ECOscola - pogledajte naš video uradak https://www.youtube.com/watch?v=nxMsxni65Qk

2. SŠ Čakovec obilježila europski dan jezika https://www.mnovine.hr/medimurje/foto-srednja-skola-cakovec-u-sredistu-grada-promovirala-europski-dan-jezika/

3. U SŠ Čakovec smo obilježili #erasmusdays

Dan crvenih haljina
Autor: Almir Škvorc, 4. 2. 2023.

Naši junior ambasadori uključili su se u Dan crvenih haljina - kampanju za podizanje svijesti o moždanom udaru kod žena.

Jeste li znali da dvostruko više žena umire od moždanoga udara negoli od raka dojke?
Vjerojatno niste i upravo zato prvi petak u veljači nosimo crveno i tako obilježavamo Dan crvenih haljina kojemu je cilj podizanje svijesti o još uvijek nedovoljno istraženom i liječenom moždanom udaru kod žena. SŠČ-ovci su ovogodišnji Dan crvenih haljina obilježili i u svojoj školi i čakovečkoj Županijskoj bolnici. Buduće medicinske sestre i tehničari Izabela, Lucija, Erik, Ivan i Denis sa svojom su nastavnicom Đurđicom Hlapčić odobrovoljili medicinske djelatnike Odjela traumatologije i ortopedije tako da su i oni svoje uniforme ukrasili crvenom bojom te se s našim mladim snagama fotografirali. U školi se medicinarima iz 5. C pridružio i ostatak njihova razreda, ali i njegovatelji iz 1. E te fizioterapeutski tehničari sa svojim nastavnicama Renatom Tisaj i Evelin Horvat.
Znajući da se 80 % moždanih udara može prevenirati promjenom životnih navika i kontrolom rizičnih čimbenika, možemo samo zahvaliti našim medicinarima što nas neumorno osvještavaju o važnosti prevencije u brizi za zdravlje.