NATJECANJE IZ BIOLOGIJE
Autor: Diana Krtanjek, 21. 1. 2011.

Vremenik natjecanja:

školsko natjecanje i smotra: 1. veljače 2011. (utorak) u 13 sati

– županijsko natjecanje i smotra: 11. ožujka 2011. (petak) u 10 sati

– državno natjecanje i smotra: 2. – 4. svibnja 2011.

Učenici srednjih škola(1. razred) natječu se u poznavanju sljedećih sadržaja:

Školsko natjecanje: Biologija – znanost o životu. Osobine i organizacijske razine živih bića. Kemijska osnova živog svijeta. Podrijetlo života na Zemlji. Metode istraživanja stanice. Biološki subjekti bez stanične organizacije, Prokariotska stanica i organizmi + gradivo prethodnih razreda koje je povezano s navedenim sadržajima.

Županijsko natjecanje: Sve navedeno za školsko +Organizacija eukariotske stanice biljne i životinjske (bez staničnih dioba i bez staničnoga metabolizma) + gradivo prethodnih razreda koje je povezano s navedenim sadržajima. + gradivo prethodnih razreda koje je povezano s navedenim sadržajima.

Državno natjecanje:Učenici izvode praktičan rad i pismeno rješavaju zadatke iz gradiva povezanog s praktičnim radom. Praktičan rad i s njim povezani zadatci odnose se na CJELOKUPNO gradivo 1. razreda te gradivo prethodnih razreda, povezano s određenim zadatkom.

Svim natjecateljima želim puno uspjeha!

Diana Krtanjek,

prof. biologije i kemije