Mreža čitanja 2022./2023.
Autor: Bojana Horvat, 19. 9. 2022.

Mreža čitanja provodi se u dvije kategorije:

a) kviz znanja

b) izrada kreativnoga multimedijskog uratka

Kviz znanja

U kvizu znanja učenici će odgovarati online na pitanja iz sljedećih djela:

1. Jelena Kastaneti, Živjeti (ljubavno-obiteljski roman)

2. Leigh Bardugo, Šest vrana (fantastični roman)

3. Miro Morović, Voštani princ (kriminalistički roman)

Za svaku razinu natjecanja čita se jedna knjiga više (za školsku razinu prva knjiga, za regionalnu razinu prve dvije knjige, a za nacionalnu razinu sve tri knjige)

Izrada kreativnoga multimedijskog uratka

Učenici trebaju izraditi multimedijski uradak (u trajanju od dvije do najviše tri minute). Multimedijski uradak vezuje se uz temu i temelji se na popularizaciji čitanja literature na zadanu temu.

Sudjelovati možete u objema kategorijama ili samo u jednoj (po izboru).

Vremenik natjecanja:

Razina

Kviz

Kreativni uradak (rok za predaju)

I.

2.12.2022.

25.12.2022.

II.

3.3.2023.

24.2.2023.

III.

12.5.2023.

5.5.2023.

Putovanje će započeti romanom „Živjeti“, pričom o obitelji, prijateljstvu i ljubavi. Poznata hrvatska spisateljica Jelena Kastaneti upoznat će vas s Alexom i Lenom u trenutku kada im čitav život projuri pred očima. Uz otkucaje srca koji će vas držati u neizvjesnosti do samog kraja romana, s ovim ćete likovima proživjeti najdirljivije trenutke.

U nastavku, na regionalnoj razini, čeka vas uspješnica Leigh Bardugo „Šest vrana“ – fantastični roman o šestero opasnih odmetnika, predvođenih čudom od djeteta Kazom Brekkerom, koji se spremaju poduzeti nemogući pothvat. Hoće li uspjeti u svom naumu?

Završit ćemo s još jednim hrvatskim autorom u usponu i njegovim kriminalističkim romanom „Voštani princ“. Miro Morović uvest će vas u svijet Andrewa Framea, detektiva koji pokušava riješiti dva naizgled nepovezana slučaja. Oni se ipak počinju preklapati kada se u priču uplete bajka o Voštanom princu…

S veseljem očekujemo Vašu prijavu do 7. listopada 2022. godine

Kod školske knjižničarke ili vaših nastavnica hrvatskog jezika!