Portugal
Autor: Almir Škvorc, 5. 3. 2024.

Od 12.2. do 1.3. 6 učenika SŠ Čakovec je obavljalo svoju prakse obavljalo je stručnu praksu iz područja zdravstvenih predmeta u Bragi u Portugalu. Tijekom 15 dana prakse učenici su se upoznali s ustrojem i funkcioniranjem privatnih zdravstvenih ustanova u Portugalu. Na praksi su medicinski tehničari previjali rane, transportirali korisnike, vježbali s korisnicima, pripremali i dijelili lijekove, provodili inhalacije te mjereli glukozu i primjenjivali inzulin. Fizioterapeuti su provodili vježbe ravnoteže kod neuroloških pacijenata, vježbe percepcije i koordinacije i mobilizaciju zdjelice i lopatice,radili vježbe na balansnoj podlozi, prvi put su vidjeli i isprobali uređaj za neurosenzornu i motornu procjenu.

Osim strukovnih vještina postali su samopouzdaniji, naučili organizirati slobodno vrijeme, a u sklopu kulturoloških aktivnosti posjetili su i prekrasne gradove Porto i Lisabon.

Projekt SkillsUp5 je financiran sredstvima Europske unije.