TJEDAN OTVORENE NASTAVE U SREDNJOJ ŠKOLI ČAKOVEC
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 19. 11. 2010.

U Srednjoj školi Čakovec od 2. do 5. studenog održavao se tjedan otvorene nastave. Tradicionalnu nastavu zamijenila je suvremena radionička nastava.

U Srednjoj školi Čakovec od 2. do 5. studenog održavao se tjedan otvorene nastave. Tradicionalnu nastavu zamijenila je suvremena radionička nastava u kojoj su se uloge profesora i učenika izmijenile. Tako je nastavnik postao moderator aktivnosti u kojima su učenici samostalno istraživali, zaključivali i kreativno se izražavali.

Među ponuđenim radionicama učenici su mogli birati radionice znanstvenoga i istraživačkoga oblika, ali i one u kojima su mogli pokazati svoje umjetničke sklonosti i kreativnost. Međutim, i u tzv. znanstvenim radionicama teme su bile obrađene na drugačiji način pa su tako učenici, primjerice, slikali karte stare Mezopotamije, istraživali temu Babilonsko ropstvo, izrađivali strip o Gilgamešu, modelirali živčane stanice, istraživali kulturu i civilizaciju Engleske i Njemačke i glumili u grčkim mitovima.

U glazbenoj radionici okušali su se u sviranju različitih instrumenata, od električne gitare, puhaćih instrumenata do bubnjeva, upoznali su se s osnovama dirigiranja te uvježbali zborsku izvedbu i koreografiju nekoliko pjesama.

Tjedan otvorene nastave završio je u petak, posjetom svih učenika i nastavnika gradu heroju Vukovaru.