OSNOVANA SREDNJA ŠKOLA ČAKOVEC
Autor: Almir Škvorc, 1. 9. 2010.

Najmlađi, ali najbolji!

Početkom ove školske godine osnovana je najmlađa srednja škola u Međimurju, Srednja škola Čakovec . Ona je omogućila svojim učenicima  pohađanje programa medicinske škole, u smjerovima medicinska sestra/medicinski tehničar, fizioterapeut i medicinski kozmetičar.

Bio je to vrlo važan događaj za međimurske srednjoškolce budući da su prijašnje generacije morale putovati u  varaždinsku Medicinsku školu. Osim u medicinska usmjerenja, učenici u Srednjoj školi Čakovec mogu upisati i programe opće i klasične gimnazije kao prve klasične gimnazije na području sjeverne Hrvatske.        Osnivači ove škole su Savez baptističkih crkava u Republici Hrvatskoj i Baptistička crkva s Pastoralnim centrom u Čakovcu.

Učenici klasične gimnazije ispred škole.