Završeno prvo stručno usavršavanje nastavnika u sklopu projekta Tečaj osnova elektrostimulacije srca
Autor: Vesna Prepelić-Đuričković, 23. 2. 2021.

Završila je prva projektna aktivnost stručnoga usavršavanja unutar projektnoga elementa Jačanje kompetencija odgojno-obrazovnih radnika i mentora zaposlenih kod poslodavaca povezanih s provedbom programa redovitoga strukovnog obrazovanja, odnosno formalnih i neformalnih programa obrazovanja odraslih.

Nastavnici uključeni u projekt izrade standarda zanimanja/kvalifikacije na području zdravstvene njege sudjelovali su 4. i 11. veljače na tečaju EKG-a i osnova elektrostimulacije srca namijenjenom stručnjacima iz područja sestrinstva. Tečaj na kojem su se nastavnici usavršavali u elektrostimulaciji i elektrofiziologiji srca, srčanih aritmija te ugradnji privremenih i trajnih srčanih stimulatora, organizirala je Hrvatska udruga kardioloških medicinskih sestara i Medtronica, a sukladno epidemiološkoj situaciji proveden je „online“. Na ovom su stručnom usavršavanju sudjelovali nastavnici Medicinske škole Varaždin te škola partnera u projektu - Srednje škole Čakovec i Srednje škole Pregrada. Iz Srednje škole Čakovec to su bili nastavnici Dunja Brljak Gašparić i Mirko Gašparić.

Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Srednje škole Čakovec.